Telefon: +90 212 853 53 82

Email:info@diaegitim.com

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Öğrenci koçluğu; öğrencilerin bireysel gelişimini ve akademik başarısını takip etmenin yanı sıra sınavlara hazırlık sürecinde bireyi ve aileyi desteklemeyi hedeflemektedir.

DIA Eğitim olarak geliştirdiğimiz öğrenci koçluğu projemiz ile öğrencinin hayatını bir bütün olarak ele almakta ve sadece dersleri değil gelişim süreçlerini ve sosyal becerilerini geliştirecek bir süreç kurgulamaktayız. Öğrenci koçluğu projemiz kişisel gelişim süreci, sosyal becerilerin geliştirilmesi, ders ve sınav başarısı temel alan üç saç ayağının üzerinde planlanmıştır. Uzman kadronun yapacağı tespitler doğrultusunda öğrenciler gelişimi için şu adımlarda çalışmalar yapılacaktır;

 1. Kişisel Gelişim İçin Yapılacak Çalışmalar
  1. Öğrencilerin bireysel özelliklerini ve kişilik yapılarını tespit edecek testler, gözlemler ve görüşmeler yapılarak sürece başlanacak.
  2. Öncelikli ihtiyaç analiz çalışması yapılacak ve sonrasında yapılacaklarla ilgili planlamalar oluşturulacak.
  3. Günlük aktivitelerin doğru tesbiti adına öğrencilerin ilgi ve merak duyduğu alanlar belirlenecek.
  4. Bu üç adım ışığında öğrencilere özgün haftalık bireysel gelişim eğitim ve programları planlanacak.
  5. Yaş özelliklerini dikkate alarak gelişimini sağlıklı bir şekilde yürütebilecek gençlik dönemi problemleri ile baş etmesini sağlayacak psikolojik destek sağlanacak ve takip edilecek.
  6. Yukarıda belirtilmeyen ancak süreç içerisinde ebeveynlerle yapılacak toplantılar sonrasında belirlenecek eğitim ve psikolojik destek ihtiyaçları karşılanacaktır.
  7. Tüm süreçler esnasında alınaca kararlar ile uygulama süreçleri başlatılacaktır.
  8. Öğrenci ve aile ile birlikte karar verilecek kişisel gelişim eğitimleri online veya offline olarak takvimlendirilecektir.
 2. Akademik Ders Başarısı İçin Yapılacak Çalışmalar
  1. Ders başarısı için gerekli olan bilgi düzeyine erişmesi için sınav konularındaki durumunu analiz edilecek.
  2. Öğrenciye özgü bir eğitim programı çıkarılacak ve süreç planlaması yapılacak.
  3. Öğrencinin ihtiyaç duyacağı alanda birebir ders takviyesi almasına yönelik programlama yapılacak.
  4. Görüşmelerin başlaması ile birlikte eğer varsa alınan özel derslerin takibi yapılacak ve özel ders hocaları ile koordinasyon sağlanacaktır.
  5. Özel ders hocaları ile gerek görüldüğünde görüşme yapılacaktır.
  6. Planlanan periyotlarda (örneğin 15 günde bir veya ayda bir) veli bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
 3. Sosyal Beceriler İle İlgili Diğer Çalışmalar
  1. Öğrencilerin zihinsel olarak gelişimi sosyal, sanatsal ve sportif olarak desteklenmesi açısında öğrenci ve ailesi ile birebir görüşmeler yapılacak.
  2. Görüşme sonuçları ve uygulanacak testler doğrultusunda öğrencinin ders durumu, kişilik yapısı, gelişim süreçleri vb. durumlar göz önüne alınarak uygun eğitimlere yönlendirme yapılacaktır.
  3. Bu süreçte öğrencilerin bir sanat dalı ve bir spor dalı ile yakından ilgilenmelerine yönelik takvimlendirme yapılacaktır.
  4. Burada belirlenecek hizmetler DIA eğitim tarafından sağlanabileceği gibi öğrenci ve/veya ailenin istediği doğrultusunda dışarıdan da sağlanılabilir.

 

Tüm süreç öğrencilerin kontrol ve görüşmelerini sağlayacak Öğrenci Koçu tarafından kontrol edilecek ve yönetilecektir. Öğrenci Koçluğu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Bizlerle iletişime geçmek ve bizimle düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız…

İletişim Bilgileri

Telefon:+90 212 853 53 82
Email: info@diaegitim.com

Gökevler Mah. 2312. Sk. No:16 C Blok Ofis No: 103 Pk:34517 Beylikdüzü/İstanbul

©2016 DIA Eğitim bir R&M Danışmanlık markasıdır.